Instrumenty muzyczne

Instrumenty muzyczne mogą współgrać ze sobą, co bardzo urozmaica powstałą muzykę. Wymaga to jednak wejścia w posiadania szczególnych umiejętności, aby granie na kilku różnych instrumentach nie przerodziło się w odstraszającą kakofonię. Celem uniknięcia tego oddano w ręce miłośników muzyki książkę o tytule „Fortepian i … (skrzypce, flet, trąbka)”.

Instrumenty o których jest tutaj mowa, wymieniono w tytule pozycji, choć warto dodać, że autor brał pod uwagę również drugi fortepian lub jeszcze inny instrument. Ucieszą się z tej książki najbardziej wszyscy fani tanga, ragtimu, jazzu a także klasyki.

Adresatami są zaś średniozaawansowani muzycy, choć początkujący oraz eksperci również nie powinni czuć się zawiedzeni. Ci ostatni będą mogli rozwijać swoje horyzonty muzyczne we wcześniej wymienionych gatunkach. Aby materiał podręcznika dało się szybciej przyswoić, dołączono płytkę CD. Wgrano na nią komputerowe wykonanie materiału muzycznego, usprawniającego pracę z treściami poszczególnych ćwiczeń.