Internetowe księgarnie muzyczne

Gdy dokona się wyboru adresu dostawy (wysyłki), trzeba wybrać sposób wysyłki, aby księgarnia muzyczna mogła dostarczyć zamawianą książkę. A do wyboru jest kilka opcji. Pierwsza z nich to znany wszystkim osobisty odbiór. Jego zaletą jest brak ponoszenia kosztów odbioru – choć opłacić trzeba oczywiście dojazd na miejsce (siedziba wydawcy lub punkt naziemny danej internetowej księgarni muzycznej) w postaci kosztów paliwa lub biletu komunikacji miejskiej. Wadą jest konieczność osobistego pofatygowania się po odbiór oraz wspomniane płacenie za paliwo lub bilet, które mogłyby w niektórych przypadkach przewyższyć koszt odbioru osobistego. Innym sposobem dostarczeni przesyłki jest uczynienie tego przez Pocztę Polską. Jednak zdarza się nieraz, że firma ta gubi gdzieś przesyłkę, co niestety nie jest rzadkością i nie dotyczy tylko i wyłącznie listów. Koszt jest uzależniony od masy a o jego wysokości można dowiedzieć się z dopisku w nawiasie (w ofercie księgarni muzycznej http://ksiegarniamuzyczna.pl/). Przesyłka kurierska jest bardziej pewna – z kosztami jest podobnie jak wcześniej.

Księgarnia muzyczna wystawia na życzenie swoich klientów faktury VAT. Aby została ona wydana, należy przy zamówieniu zaznaczyć w chwili składania zamówienia stosowną odmianę dokumentu sprzedaży. Może zdarzyć się, że ktoś nie zaznaczył takiej opcji a chęć otrzymania faktury VAT pojawiła się już wysłaniu zamówienia. W takiej sytuacji należy działać niezwłocznie. Z uwagi na ograniczony okres wystawiania faktury VAT, należy natychmiast po przysłaniu zamówionych książek wypełnić oraz podpisać upoważnienie do wystawiania faktur VAT bez podpisu odbiorcy. Nie wolno zapomnieć przy tym o dołączeniu do upoważnienia paragonu fiskalnego. Na końcu wystarczy już tylko wysłać upoważnienie wraz ze specyfikację na adres wydawcy bądź księgarni muzycznej. Jeśli zamawia się w danej księgarni muzycznej pozycje na potrzeby własnej prowadzonej działalności gospodarczej, to wówczas trzeba zaznaczyć chęć otrzymania faktury VAT. Gdy natomiast ma miejsce dokonania zamówienia w celu dalszej odsprzedaży, to należy wysłać pocztą bądź faksem kopię danych firmy, NIP i REGON.

Księgarnia muzyczna obsługuje zamówienia realizowane zarówno na terenie kraju, jak i te w których adresat przesyłki znajduje się po granicami Polski. W tym wypadku towar dostarczy Poczta Polska. Koszt przesyłki będzie uzależniony od ciężaru zamawianej przesyłki. Wpływ na ostateczną wysokość opłaty ma również państwo, do którego paczka idzie. Jej cena jest naliczana przez automat sprzedający w trakcje składania zamówienia. Ceny podawane w księgarni muzycznej figurują w złotówkach. Dlatego też, licząc się z konkretną wysokością kosztów za przesyłkę, trzeba uwzględnić przelicznik złotego na walutę obowiązującą w kraju docelowym. Nie będą ulegały zmianie informacje o podanych cenach, począwszy od chwili złożenia zamówienia do momentu jego zrealizowania. Dotyczy to także czasu dzielącego owe początkowe oraz końcowe zdarzenie. Płatność w przypadku zamówień za granicę odbywa się za pomocą karty kredytowej (honorowane są płatności kartami VISA a także MasterCard i EuroCard) bądź przelewem bankowym.