Urządzenia sieciowe z RME

Niemiecka firma RME wprowadziła do oferty dwa nowe sterowane sieciowo urządzenia.To konwerter formatów AVB Tool oraz preamp 12Mic. Oba urządzenia są już w sprzedaży.

AVB Tool jest analogowym konwerterem dającym nieskazitelnie czysty dźwięk. Integruje formaty AVB i MADI łączy je z czterema precyzyjnymi wejściami mikrofonowymi, instrumentalnymi i liniowymi, wyjściem słuchawkowym i oddzielnymi wyjściami liniowymi.
Obsługuje do 128 kanałów audio przez AVB lub MADI we wszystkich strumieniach (co daje łącznie 260 wejść i wyjść).

Wszystkimi stanami urządzeń można sterować bezpośrednio z panelu przedniego lub sieciowo, w tym bezprzewodowo, poprzez łatwą w obsłudze aplikację Web Remote.

AVB Tool rozwiąże każdą trudność, jaką sprawiają sygnały, taktowanie czy łączność.

12Mic to pierwszy preamp z RME. Wyposażony jest w dwanaście transparentnych wejść mikrofonowych i liniowych ze zdalnie sterowanym poziomem wzmocnienia, zintegrowanymi łączami MADI i AVB oraz wieloma innymi funkcjami.
Zarówno koaksjalne jak i optyczne (poprzez moduł SFP) wejścia/wyjścia MADI można wykorzystać do łączenia łańcuchowego, scalania i konwertowania sygnałów MADI z bardzo małą latencją.

Dwa w pełni redundantne porty sieciowe powstały według zaleceń protokołu MILAN. Każdy sygnał docierający do urządzenia może być kierowany i przesyłany strumieniowo przez sieć o stałym opóźnieniu i gwarantowanej przepustowości – nie jest wymagana konfiguracja przełącznika!

12Mic jest niezbędnym elementem każdej profesjonalnej konfiguracji do nagrywania dźwięku.