Syntezator Waldorf Iridium

Potężny silnik syntezy z Quantum teraz w kompaktowej formie!

Iridium to polifoniczny 16-głosowy cyfrowy syntezator z tym samym potężnym silnikiem syntezy, jaki jest w syntezatorze Quantum. I tak jak Quantum ma nieograniczone możliwości kształtowania brzmienia!

Iridium wyposażony jest w trzy oscylatory, trzy filtry cyfrowe na każdy głos (dwa w sekcji Dual Filter, jeden w Digital Former), 6 obwiedni, 6 LFO, Komplex Modulator (kombinację LFO/obwiedni z definiowanym przez użytkownika kształtem) i wiele innych elementów, które tylko czekają na wykorzystanie jako źródła w 40 slotach matrycy modulacji (Mod Matrix)!

Wielofunkcyjne oscylatory – najmocniejsza strona syntezatora Iridium
Każdy z oscylatorów może działać w jednym z pięciu trybów: Wavetable, Waveform (modelowanie analogowych fal oscylatorów), Particle (synteza granularna lub odtwarzanie sampli), Resonator oraz Kernel (różne warianty syntezy).

Logiczna struktura
Główne parametry mają własne pokrętła, a pozostałe funkcje można kontrolować za pośrednictwem kolorowego ekranu dotykowego i enkoderów. Pod ekranem znajdują się sterowane gałkami sekcje (m.in. miksera i filtrów). Natomiast obok znajduje się matryca z 16 padami, dzięki którym można grać akordami, skalami czy obsługiwać sekwencer.

Łatwa do zrozumienia struktura pozwala na błyskawiczne projektowanie własnych niepowtarzalnych brzmień!